20 yıllık tecrübe, uzman kadro ve araçlarla sizi iş ortaklarınıza bağlıyoruz.

Map A.Ş., 1997 yılından itibaren Türkiye B2B pazarında özellikle EDI çözümlerinin uygulanmasında ve yayılmasında öncülük etmiş bir Turkuaz Şirketler Grubu kuruluşudur. Konusunda dünya lideri kabul edilen Opentext|GXS şirketinin 20 yılı aşkın münhasır çözüm ortağı olarak 1200 den fazla müşterisinin veri akışını yönetmektedir.

biz kimiz MAP

Türkiye Elektronik Veri Değişimi sektörünün lideri olan MAP A.Ş. sipariş, irsaliye, fatura, mal kabul, satış tahmini, satış raporları, finansal dökümanlar dahil olmak üzere yılda 10 milyonluk mesaj trafiği ile 2 milyar doları aşkın bir ticaret hacmine veri değişim hizmeti sağlamaktadır. Özellikle perakende ve otomotiv sektörlerinde yaygın bir ağa sahip olan MAP, tekstil, finans ve savunma sanayi alanlarında da giderek büyüyen bir ağı yönetmektedir.

MAP kurulduğu günden itibaren özen gösterdiği bilgi güvenliği konusunda standizasyon çalışmalarını 2014 yılında tamamlamış TUV tarafından ISO 27001 sertifikasyonuna tabi olmuştur. İlgili sertifika gereği MAP, çalışanlarından, iş ortaklarından ve partnerlerinden de bilgi güvenliği konusunda aynı hassasiyen gösterilmesini beklemektedir.

Tarihçe

İşletmeden işletmeye B2B elektronik ticaret pazarının dünya lideri olan Opentext|GXS, hizmetlerini Türkiye'de de sürdürmek için 1997 yılında TRADANET Elektronik İletişim şirketini kurmuştur. Şirketimiz 2004 yılında ünvan degisikligine giderek MAP Elektronik Ticaret ve Veri Hizmetleri A.Ş. adını almıştır. Global eXchange Services'in tüm dünyadaki 50 yıllık elektronik ticaret tecrübesinden faydalanarak, Akıllı Tedarik Zinciri altyapısı sunmaktadır.

MAP Elektronik Ticaret'in misyonu; işletmelerin gereksinimlerine özgü çözümler üretmek ve elektronik ticaret birliğini oluşturmaktır. MAP, şirketlere sipariş alımı, ERP entegrasyonu, etiket basımı ve fatura gönderimi konularında işleyişi kolaylastıracak çözümler sunarak, EDI yoluyla alınan tüm bilgilerin doğru ve işlevsel kullanımını sağlar.

MAP Veri Değişim AğıISO27001

Perakende sektöründe A101, Adese, Beğendik, Bizim Toplu Tüketim, Carrefour, Çağdaş, Douglas, Gratis, Hakmar, Happy Center, Hepsiburada, Kiler, Makro Market, Metro, Migros, Mopaş, Real, Rossmann, Sephora, Şaypa, Tesco Kipa, Tespo, Tekzen, Uyum, Watsons zincir mağazalarının ve tedarikçilerinin EDI servis sağlayıcısı olarak, mağazaların tedarikçileriyle olan sipariş, irsaliye, satış/stok raporu, fatura vb. dökümanların elektronik ortamda güvenli bir şekilde paylaşımı ve verinin sistemler üzerinde entegre edilmesi konularında hizmet vererek, doğru bilginin doğru zamanda ticari ortaklar arasında paylaşımını sağlar.

Tedarikçi tarafında da aralarında Unilever, Ulker , Turk Henkel, L’Oreal, Nestle, Kent Gıda, Danone, Glaxosmithkline, Philip Morris, Eczacıbaşı, Tamek, Uludağ Gazoz, Erikli Su, Arzum, Philips, Pepsi, Braun, Evyap, Eti, Beypiliç gibi önemli markalarında olduğu 700’ü aşkın firmanın elektronik veri değişimi hizmetini MAP sağlamaktadır.

Otomotiv sektöründe Ford Europe, Ford Otosan, Tofaş, Temsa ve Honda Türkiye firmalarının EDI servis sağlayıcısıyız ve 500'ü aşkın tedarikçilerine hizmet vermekteyiz.

Tekstil sektöründe Marks&Spencerile tedarikçileri arasındaki elektronik ticari döküman alışverişi MAP tarafından sağlanmaktadır. Savunma sanayinde, Tusaş‘ ın yurt dışı ile elektronik döküman alışverişi MAP sistemleri üzerinden sağlanmaktadır


Go To Top